Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
04 грудня 2019 року Першим апеляційним адміністративним судом розглянуто у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 08 серпня 2019 року за позовом Обласного комунального підприємства до Головного управління ДФС про скасування податкового повідомлення–рішення.
За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.
Внаслідок проведення камеральної перевірки контролюючим органом встановлено факт несвоєчасної реєстрації підприємством податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі – ЄРПН), що у подальшому стало підставою для винесення фіскальним органом податкового повідомлення-рішення, яким до Обласного комунального підприємства застосовано штрафні санкції.
Вважаючи відповідне податкове повідомлення-рішення таким, що винесено неправомірно, Обласне комунальне підприємство звернулось до суду із даним позовом.
За результатами апеляційного перегляду зазначеної справи Перший апеляційний адміністративний суд вважав помилковим висновок суду першої інстанції про те, що сертифікат Торгово-промислової палати України підтверджує форс-мажорні обставини внаслідок яких підприємство не мало змоги вчасно зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, та, у свою чергу, дійшов висновку, що Сертифікат Торгово-промислової палати України не є належним доказом, який посвідчує обставини непереборної сили відносно несвоєчасної реєстрації податкових накладних, складених у певному періоді, оскільки він був виданий майже за два роки до спірних правовідносин і, крім того зазначив, що з вказаного сертифікату слідує, що останній стосується пунктів 102.6 і 102.7 статті 102 Податкового кодексу України (продовження граничних строків для подання податкової декларації, стягнення та внесення до бюджету податків, ведення бухгалтерського обліку) і про засвідчення неможливості своєчасного вчинення дій щодо реєстрації податкових накладних у такому сертифікаті не йдеться, а відповідно до вимог чинного законодавства засвідченню підлягають обставини непереборної сили по кожному окремому податковому зобов’язанню та відносно обов'язку виконання якого вже настало.
Таким чином, за висновком Першого апеляційного адміністративного суду, спірне податкове повідомлення-рішення є таким, що винесено податковим органом правомірно та відсутні підстави для його скасування.
При вирішенні справи судом враховано також висновки Верховного Суду, відображені у постанові від 01 жовтня 2019 року у справі № 805/385/17-а.
Детальніше з текстом постанови від 04 грудня 2019 року по справі №200/5248/19-а можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/86157466
Прес-служба суду