Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 червня 2019 року у м. Краматорськ в приміщенні Бізнес-центру SA&GA Німецький фонд міжнародного правового співробітництва спільно з Першим апеляційним адміністративним судом провели українсько-німецький семінар з обміну досвідом щодо актуальних питань здійснення адміністративного судочинства.
В семінарі взяли участь: голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович, голова Першого апеляційного адміністративного суду Ігор Геращенко, керівник Консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні Єнс Краус-Массе, Постійний заступник Президента Конституційної судової палати землі Рейнланд-Пфальц та Віце-президент Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Дагмар Вюнш, суддя Вищого адміністративного суду землі Рейнланд-Пфальц Д-р Сабіне Вабнітц, менеджер проектів Мартін Брайтмайер та юридичний радник Геннадій Рижков Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ) а також судді Донецького адміністративного округу.
Захід проходив у вигляді спів-доповідей німецької та української сторони із наступним обговоренням та дискусією на тему щодо сучасного становища, проблем та удосконалення адміністративного судочинства в Україні.
З привітальними словами до гостей звернулися голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович та голова Першого апеляційного адміністративного суду Ігор Геращенко.
На семінарі обговорювались теми, які є актуальними для обох сторін: адміністративне судочинство і діяльність Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: виклики і перші здобутки; німецьке адміністративне судочинство: актуальний стан та напрямки подальшого розвитку; вимоги адміністративного суду до змісту та повноти обґрунтування позовів у разі оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень: законодавчі засади та судова практика в Німеччині та в Україні; практика урахування адміністративними судами зразкових адміністративних справ та зразкових рішень; особливості та можливості для відхилення від зразкових рішень і способи обґрунтування підстав; принципи, законодавче врегулювання, проблеми та способи забезпечення виконання рішень адміністративних судів в Німеччині та в Україні; значення для адміністративного судочинства Німеччини законодавчо врегульованого адміністративно-процедурного права та актуальне становище із розробкою відповідного законодавства в Україні.
У своїй промові про українське судочинство Михайло Смокович зазначив, що система адміністративних судів є дзеркалом органів суддівського самоврядування.
Керівник Консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні Єнс Краус-Массе виявив бажання сприяти судовій реформі в Україні і збільшувати перспективи розвитку демократичного суспільства.
Учасники семінару активно ставили питання колегам-доповідачам та взяли участь у цікавій дискусії. Подібні заходи сприяють професійному зростанню та зміцненню співпраці суддів України із суддями інших країн світу.
Наприкінці семінару було заключне обговорення всієї тематики та підведення підсумків.
Учасники заходу висловили вдячність організаторам та доповідачам за підготовку та проведення семінару.
Наступного дня, 25 червня 2019 року, німецькі колеги відвідали Перший апеляційний адміністративний суд. Гості оглянули основні відділи суду, ознайомились з порядком їх діяльності, були присутні на судовому засіданні, яке проходило в режимі відеоконференцзв’язку, поспілкувались з суддями та працівниками суду.
Іноземні гості привітали Перший апеляційний адміністративний суд з Днями адміністративної юстиції в Україні, побажали розвитку, збільшенню суддівського корпусу та миру.
Прес-служба суду