Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протягом тижня (17-21 грудня 2018 року) на розгляд до суду надійшло 544 адміністративних справи. На адресу сторін було направлено 1747 вихідних листів і прийнято 812 вхідних листів. Після апеляційного перегляду до судів першої інстанції повернуто 916 адміністративних справ.
За поточний тиждень суддями Першого апеляційного адміністративного суду розглянуто 120 справ, які здебільшого стосувались податкових та соціальних спорів.
Серед справ, які розглянуто на поточному тижні, та які можуть становити підвищений суспільний інтерес, зокрема можна виділити адміністративну справу за позовом Луганського прикордонного загону Державної прикордонної служби до Громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення.
Так, переглядаючи рішення Донецького окружного адміністративного суду у вказаній справі суд апеляційної інстанції погодив висновки суду першої інстанції щодо доцільності продовження строку затримання Громадянки Соціалістичної Республіки В’єтнам з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення на шість місяців.
Погоджуючи рішення суду першої інстанції про продовження строку затримання з метою ідентифікації апеляційний суд виходив з того, що до теперішнього часу відсутня інформація від Почесного Консульства Соціалістичної Республіки В’єтнам щодо підтвердження факту належності відповідачки до громадянства цієї країни, тому неможливо виконати рішення суду про її примусове видворення. За таких обставин констатовано правомірність рішення суду першої інстанції про продовження строку затримання відповідачки з метою ідентифікації на шість місяців.
Наприкінці тижня прес-секретар суду прийняла участь у щомісячному вебінарі для судових комунікаторів, проект стартував 21 грудня 2018 року. Презентували його Оксана Лисенко, керівник Прес-центру судової влади України, та Ірина Паламарчук, заступник керівника Прес-центру судової влади України. Мета цих заходів – створити для судових комунікаторів додатковий майданчик для навчання, спільного вирішення поточних проблем у судовій комунікації, обміну досвідом та знаннями.