Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12 січня 2021 року Перший ААС розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2020 року за позовом фізичної особи до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, Головне управління Національної поліції, Державна установа “Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справи України» про визнання протиправним та скасування акту розслідування нещасного випадку.
За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначив про таке.
За заявою особи органом управління Міністерства внутрішніх справ проведено службове розслідування щодо нещасного випадку, який стався у підрозділі МВС України.
За наслідками проведення службового розслідування, Комісією прийнято рішення про неможливість складання акту у відношенні заявника через наступне:
Не погодившись із вищезазначеним рішенням, особа звернулась до суду з вимогою про його скасування та зобов’язання повторно провести розслідування нещасного випадку та скласти акти, в яких зазначити, що нещасний випадок стався в період проходження служби і пов’язаний з виконанням особою службових обов’язків.
За наслідками апеляційного перегляду, Перший ААС дійшов наступних висновків.
По-перше, надані особою довідки про тимчасову непрацездатність у спірний період, виписки з медичної карти амбулаторного хворого, витягу з огляду хворого, медичних документів не містять відомостей, що відповідна особа отримала травму у спірний період саме під час проходження служби. Сама особа неодноразово пояснювала, що після отримання травми вона не перебувала на лікарняному, за медичною допомогою не зверталась, службове розслідування не проводилось, будь-яких інших медичних документів, які б підтверджували перебування її на лікуванні у спірний період а суду не надано.
По-друге, з пояснювальних записок опитуваних свідків не можна встановити обставини щодо часу та місця події, що сталася, що відображено у акті про проведення розслідування.
По-третє, надана заявником копія єдиного журналу обліку злочинів, кримінальних справ і осіб, які скоїли злочин не свідчить про те, що він отримав травму під час проходження служби.
Враховуючи вищезазначене, Перший ААС погодився з висновком суду першої інстанції про те, що комісією з розслідування нещасного випадку використано всі надані їй повноваження, рішення Комісії є правомірним та не підлягає скасуванню.
Детальніше з текстом постанови від 12 січня 2021 року по справі № 200/4479/20-а можна ознайомитися за посиланням http://reestr.court.gov.ua/Review/94069038.
Пресслужба суду