flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Якщо станом на час народження дитини і після цього у населеному пункті, де вона проживає не проводилось воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації, відсутні підстави для надання такій особі статусу дитини, яка постраждала внаслідок таких дій

24 грудня 2020, 15:04

30 листопада 2020 року Першим ААС розглянуто у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 вересня 2020 року за позовом фізичної особи до  виконавчого комітету міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Рішенням Виконавчого комітету міської ради особі відмовлено у надані його донці статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Вважаючи вищезазначене рішення суб’єкта владних повноважень протиправним, особа звернулась до суду з вимогою про його скасування.

Переглядаючи зазначену справу в апеляційному порядку, Перший ААС погодився з висновком суду першої інстанції про те, що через ненадання особою документів, які б свідчили про проживання малолітньої дитини в умовах воєнних дій, збройний конфліктів, тимчасової окупації, відсутні підстави вважати, що дитина зазнала психологічних чи моральних страждань.

Матеріали справи свідчать, що станом на час народження дитини і після цього, у населеному пункті, де вона проживає не проводилось жодних воєнних дій, збройних конфліктів, тимчасової окупації.

 Сам по собі факт включення населеного пункту, де проживає дитина до Переліку міст, на території яких здійснювалась антитерористична операція згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1275-р не є підставою для визнання дитини такою, що зазнала психологічного насильства та надання останній відповідного статусу.

Такий статус дитина може отримати у разі внутрішнього переміщення або залишення свого місця проживання/перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту.

Ураховуючи, що будь-якого документального підтвердження щодо вищевказаного позивачем не надано, через що позовні вимоги слід вважати необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню..

Детальніше з текстом постанови від 30 листопада 2020 року по справі № 200/6653/20-а можна ознайомитися за посиланням http://reestr.court.gov.ua/Review/93165723.

 

Пресслужба суду