flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Не направлення на адресу платника податків акту камеральної перевірки є підставою для скасування податкових повідомлень-рішень, прийнятих на підставі цього акту

17 грудня 2020, 13:15

16 листопада 2020 року Першим ААС розглянуто у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2020 року за позовом фізичної особи до Головного управління ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Податковим органом проведено камеральну перевірку фізичної особи-підприємця щодо дотримання граничних строків сплати узгодженого податкового зобов’язання.

 За результатами проведення такої перевірки складено акт, яким встановлено факт порушення платником терміну сплати самостійно визначеного грошового зобов’язання податку на додану вартість, що, у подальшому стало підставою для винесення податкових повідомлень-рішень, яким до фізичної особи-підприємця застосовано штрафні санкції.

Вважаючи, що винесені контролюючим органом податкові повідомлення-рішення є протиправними, особа звернулась до суду з вимогою про їх скасування.

За результатами розгляду цієї справи, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що контролюючий орган не мав можливості направити поштою платнику акт камеральної перевірки з огляду на те, що адресою проживання особи є місто Донецьк, який наразі є територією проведення антитерористичної операції і засоби поштового зв’язку на цій території відсутні. А взагалі, спірні податкові повідомлення-рішення є правомірними, тому відсутні підстави для їх скасування.

Перший ААС із таким висновком окружного адміністративного суду не погодився з огляду на те, що контролюючим органом не надсилався акт камеральної перевірки платнику податків для ознайомлення.

На вимогу суду вказаний вище доказ також подано не було, що означає, що акт перевірки не можна сприймати, як належний доказ у розумінні статей 72-76 Кодексу адміністративного судочинства України.

За таких обставин, Перший ААС дійшов висновку про те, що прийняті на підставі висновків акту камеральної перевірки податкові повідомлення-рішення є неправомірними та такими, що підлягають скасуванню.

Детальніше з текстом постанови від 16 листопада 2020 року по справі  № 200/706/20 можна ознайомитися за посиланням http://reestr.court.gov.ua/Review/92963318.

Пресслужба суду

Сторінка суду у мережі Facebook